Граматика

У багатьох при згадці підкошуються коліна і починає боліти голова. Хтось відразу відхрещується від неї та ще з порога, заходячи на курси, заявляє: “Що завгодно, тільки не вона!”. Рідко хто бачить у ній панацею і вважає, що справа пройшла даремно, якщо її не було. Найчастіше її вважають марною тратою часу.

Здогадалися про що йдеться?

Її величність – The English Grammar.

Якщо спробувати розібратися чому її так несправедливо недолюблюють, стає очевидним, що багато хто сприймає граматику, як величезний список нудних вправ, багато незнайомих слів (як, наприклад, Герундій, причастя, пасивна застава), це і цілі сторінки незрозумілих правил і при цьому мало логіки, у кращому разі уява намалює знайомого всім, затертого до дір Мерфі, а там, як завжди – “відкрийте дужки, вставте слово в правильній формі, виберіть A, B або C”, а в деяких перед очима багато виправлень червоним, – та ще шкільна травма…

To grammar or not to grammar? Ось у чому питання.

Grammar – це одна з найкорисніших і шалено цікавих складових мови, яка допомагає вийти з рівня “Твоя-моя-розуміти” або “Який-красивий-дівчина-пішов”, такого собі псевдоанглійської, або грузинського-англійської, як я її часто іронічно називаю.

“Про що ви мене і так зрозуміють”, відмахується скептик-оптиміст. “А не зрозуміють з першого разу, повторю ще раз, трохи голосніше, на крайній край скажу російською або покажу. Я сто разів так робив”

Згодна, іноді краще і так, аніж ніяк. Але коли так уже можу, чому б не піти далі і не розібратися, як же таки правильно і що робити, щоб говорити, не замислюючись.

Розглянемо кілька найпоширеніших ситуацій.

  • Вам потрібно поїхати до Єгипту чи Туреччини на відпочинок. Вітаю, ваше правило inglish uzhe doststatochno. Vas y tak vse understand!
  • Вам потрібна англійська для подорожей, наприклад, до Європи. Теж не страшно. Шкільний рівень, мінімальний набір фраз і конструкцій, два-три десятки ходових слів, словник-розмовник, кмітливість та мова тіла вам на допомогу. Пригодиться.
  • Потрібен для підтримання романтичних відносин із іноземцем?
    Не хвилюйтеся. Мова кохання на вашому боці.
  • Англійська потрібна для роботи для спілкування з іноземними партнерами?
    Потрібно донести чітко думку? Чи важливо вміти переконувати і домовлятися? Може хочете, щоб вас сприймали на належному рівні і правильно розуміли? На цьому етапі раджу не ігнорувати цей ступінь вашої еволюції в англійській мові. Говорити про минуле, сьогодення, майбутнє. Припускати та заперечувати. Запитувати, не тільки піднімаючи вгору брову.

І це лише один із прикладів, коли не варто ігнорувати правильність вашої мови з граматичної точки зору.

Граматика, це в першу чергу інструмент, шаблон-конструктор, за допомогою якого можна, підставляючи щоразу нові слова, доносити свою думку усвідомлено та правильно і говорити саме те, що ви мали на увазі.

Знаєш шаблон, вибираєш потрібні слова та вуаля.

Як казати про майбутнє?

Я збираюся купити/продати/відвідати

I’m going to buy/sell/visit

Як говорити про минуле?

Я раніше грав/жив/був

I used to play/live/be

Як заперечувати?

Я не знаю/думаю/розумію

I don’t know/think/understand

Знання, як слова взаємодіють між собою, як змінюються в залежності від часу, числа, роду, допомагає вам у спілкуванні, зводить незручні паузи до мінімуму, знімає страх зробити помилку і психологічний бар’єр говорити.

Англійська – напрочуд простий, логічний і цікавий з погляду граматики.

А якщо ви грамарненависник, то може вам просто її не так пояснювали?)

У нас у школі Anglik School ми вчимо НЕ нудну граматику.

Ми вміємо пояснювати, знаходимо яскраві метафори, асоціації та паралелі. А найголовніше вчимо те, що потрібно для вас тут і зараз.

Ми навчаємо з любов’ю ❤️