Швидко вивчити англійську

Кожен другий потенційний студент, який приходить до нас до школи, запитує: За скільки можна вивчити англійську мову?

Відповідь на це питання не буде простою і однозначною.

Почнемо з того, що «вивчити» звучить досить сміливо і кожен вкладає у це слово свої очікування та цілі. Для когось «вивчити» – це набути навичок розмовної англійської.

А що таке розмовна англійська? Це, по-перше, уміння спілкуватися на загальні повсякденні теми, використовуючи базовий лексичний та граматичний набір конструкцій. По-друге, розмова чи діалог передбачає не лише розмову, а й навички розуміння. Важливо вміти чути співрозмовника і моментально реагувати на його репліки, підтримувати інтерес до діалогу, ставлячи питання, розвивати тему, вміти розпочати та завершити розмову і робити це природно та невимушено.

Розмовний English – це перший ступінь у вивченні та оволодінні цим складним та непростим механізмом.

Чи можна вивчити англійську мову? Чи можна це зробити самостійно, чи потрібно обов’язково вдаватися до допомоги викладачів? Чи можна швидко вивчити англійську мову? І що взагалі означає «швидко»?

Знову ж таки, універсальної відповіді немає.

Можна чи ні залежить від вас самих, від зусиль, від того шляху, що ви оберете.

З точки А (не говорю мовою) в точку Б (говорю мовою) можна дістатися кількома шляхами. Хоча і не всі будуть легкими та безхмарними та швидкими, але один із них все ж таки буде найкоротшим. Ось його нам потрібно шукати.

Кожна людина унікальна і кожному потрібно підібрати свої методи та способи вивчення, які дадуть максимальний ефект у мінімальні терміни. Це можна зрозуміти самостійно, емпіричним шляхом визначити те, що працює для кожного конкретного випадку індивідуально.

Одна людина може, а інша ні. Хтось швидший, а хтось довший. Хтось здолає цей шлях сам, а комусь потрібний наставник. Важливо пробувати різні методи та знайти для себе той шлях, який приведе вас до результату.

Але, можливо, існують поради, які можуть полегшити та прискорити цей процес?

Звичайно ж існують, і ось кілька з них:

  1. Вчити англійську швидко на самому початку свого шляху і не потрібно. Чим швидше вивчимо, тим швидше забудемо. Його потрібно вивчати поступово, накопичуючи інформацію, нашаровуючи її step by step (крок за кроком), так вона міцно і надовго вкорениться у пам’яті.
  2. Почніть вивчати мову самостійно, залийте свій фундамент для вашої майбутньої багатоповерхової будівлі, де кожен новий поверх – це новий рівень. Для цього не потрібні гроші та багато часу. Перші слова та фрази не такі складні, як може здатися, їх можна вивчити і самому, отримати мінімальний набір лексики, щоб потім разом з викладачем зробити ривок і вийти на новий рівень. Використовуйте ютуб уроки, їх величезна кількість, і дуже багато хорошої якості. Знайдіть там викладача, який вам буде приємний на метафізичному рівні. Ви це відразу зрозумієте, як тільки інформація вам здаватиметься зрозумілою і легко запам’ятовуватиметься. Для цього, можливо, потрібно буде переглянути не один десяток роликів. Але воно того варте. І підписавшись на канал, що його сподобався, дивіться його щодня, виписуючи корисну інформацію в блокнот.
  3. У мене є також поради для естетів. Зайдіть в канцелярський магазин і купіть гарні зошити, блокнотики, різнокольорові ручки, папочки. Зробіть процес вивчення собі приємним. Виписуйте нові слова, записуйте цікаві конструкції, робіть позначки різнокольоровими фломастерами, виділяйте цікаві фрази, заведіть окремо зошит для лексики, окремо для практики та вправ. Навчіться писати гарно. Я колись опанувала ціле мистецтво писати англійською друкованими літерами. Це виглядало дуже акуратно і весь процес вивчення перетворився на магію гарних літер, слів, квітів. Писати від руки необхідно, це один із найдієвіших способів запам’ятовування. А якщо ви зробите цей процес естетично привабливим – вам захочеться повертатися до своїх записів та вивчення знову і знову.
  4. Співайте пісні іноземною мовою. Це найшвидший спосіб вивчити багато слів легко і не докладаючи майже жодних зусиль. Виберіть кілька улюблених пісень, які на слуху, зробіть плейлист, знайдіть їхній переклад, розберіться про що вони і навчитеся розуміти їх на слух і підспівуйте, слухаючи одну за одною протягом місяця. Навіть якщо ви не вмієте співати, не біда, можна подумки промовляти слова за улюбленим виконавцем. Ви, нарешті, зрозумієте про що співає Стінг у його відомій Shape of my heart. Ви здивуєтеся, воно зовсім не про кохання, хоча здається дуже романтичним.
  5. Потоваришуйте з носієм мови або людиною, яка не знає російську або українську та ведіть просте листування, використовуючи англійську мову за допомогою перекладача. Але не просто копіюйте цілі пропозиції, а переписуйте їх самостійно, запам’ятовуючи частинами, окремими фразами і друкуючи їх у месенджер. Так ви змушуватимете свій мозок думати і фокусуватися на словах і фразах. Кілька разів написавши або побачивши одне й те саме слово, ваш мозок автоматично вирішить, що це важлива інформація, оскільки вона повторюється і її треба засвоїти і таким чином розпочнеться запам’ятовування.
  6. Щоб вивчати англійську швидко, потрібно, щоб вивчення було системним. Не має бути хаосу. Важливо, щоб у викладача була програма. Щодня нова тема, без закріплення та нашарування – це час на вітер. Якщо складається враження, що ваш викладач начебто на ходу вигадує, чим би з вами зайнятися на занятті, вас це має насторожити. Уявіть, що у спортзалі ви хаотично виконуєте вправи без програми. У такому випадку м’язи не встигають розігрітися і прокачатися, немає повторень і ви просто безглуздо витрачаєте дорогоцінний час і сили. Так, напевно, теж можна, це краще, ніж ніяк. Але ж ми шукаємо швидкий спосіб дійти з точки А в точку Б. А те, що я описала вище – це не shortcut, не короткий шлях.

Відповідаючи на запитання, за скільки можна вивчити англійську мову – це як ставити діагноз по телефону. Адже у кожного є своя швидкість, всі мають різну кількість навичок, часу, всі докладають різних зусиль.

Зазвичай досвідчений викладач після 2-3 занять зможе оцінити вашу швидкість і зорієнтувати вас за термінами.

Звичайно, завжди можна визначити середню швидкість.

Наприклад, наш курс розбитий на рівні. Кожен рівень триває шість місяців. Це оптимальний термін для оволодіння мовою у спокійному темпі, не відриваючись від роботи та сім’ї, виконуючи мінімальні домашні завдання, не пропускаючи заняття.

Розмовна англійська при вивченні 2 рази на тиждень по 1,5 години в групі з нуля вивчається від 6 до 12 міс.

Досягти середнього рівня Intermediate з нуля можна за 2-2,5 роки. Маючи базові знання 1-1,5 року.

Вивчити мову швидко не в середовищі, на жаль, практично неможливо:) Але залишимо 1-2% «можливо» для геніїв і особливо цілеспрямованих) Іноземну мову можна і потрібно вчити і ще раз вчити.