Навчитися читати англійською

Запитаєте ви. А ми відповімо дуже просто. Щоб читати англійською, потрібно врахувати кілька аспектів: фонетика, лексичне читання, навчання в ігровій формі, читання в контексті.

Метод перший. Транскрипція.

Цей підхід використовують дорослі. Проте, він також підходить і для дітей. Запам’ятавши, як саме читаються звуки у певних словах – набувають необхідних знань. Для дошкільнят краще показувати картинки з простими словами, у яких використовується той самий звук. Наприклад: bat, cat, that, mat, rat. Рифмовані слова допоможуть малюкові швидше і правильно запам’ятати вимову різних звуків. Починайте з найпростіших. Закінчуйте складнішими.

Метод другий. Look and Say.

Його суть – вимовляй слова напам’ять. Дитина бачить написане слово та вимовляє його. Спосіб використовується в американських школах: вчитель створює добірки слів, які малюк має вивчити на згадку. Є конкурс. Називається Spelling Bee. Учасники – діти початкової школи. Діти змагаються у вимові складних слів за буквами.

Метод третій. Весела English.

Якщо говорити про те, як навчити читати дитину англійською, то ігрова форма – те, що потрібно. Навчання із подібним підходом дає свої плюси. За допомогою пісеньок, віршиків, іграшкових кубиків, магнітів, мультфільмів, розмальовок чи карток дитина швидше схоплює інформацію. З’являється інтерес. Крихітка хоче повернутися до навчання англійської знову.

Метод четвертий. Читай. Не бійся.

Чи варто читати книги англійською?

Однозначно – Так. Діти люблять їх. Особливо з гарними картинками. Вибирайте ті, які мають великий і великий шрифт. Читаючи вголос, ведіть по тексту пальцем – так дитина звертатиме увагу на слова, написані в підручнику. Знайомство рекомендують почати з книг для початківців.

Пройдемося за списком:

  • Підручник доктора Сьюза. Книга цікава. З перекладом на багато мов. Вже багато років вона розходиться мільйонними тиражами. За віршами та розповідями Лікаря Сьюза знімалися, і знімаються досі, мультфільми, ставляться спектаклі та мюзикли. Каламбури та малюнки з книги цього автора підкорили вже не одне покоління дітей.
  • Добрі казки Джулії Дональдсон. Сьюз не перший оповідач, який вигадував цікаві історії для дітей. Казки Джулії Дональдсон також популярні. Вони фантастичні. У прямому значенні цього слова. Легкий склад та захоплюючі картинки легко запам’ятовують навіть найменші. Чого тільки варта розповідь про Груффало – розумне мишеня, яке налякало сову, змію та лисицю, придуманим чудовиськом.
  • «Чарівний атлас». Книга російських авторів Т. Собакіна та І. Цвєткової. Призначений для молодших школярів. У ній розміщені кумедні оповідання. Є цікаві картинки, переклад незнайомих слів. У книзі ви знайдете завдання для перевірки розуміння тексту.

Підліткам буде цікаво прочитати адаптовані книги, такі як:

  1. Хроніки Нарнії від Клайва Льюїса;
  2. Хоббіт та Володар кілець від Джона Толкієна;
  3. Той, що біжить у лабіринті від Джеймса Дешнера.

Успішний результат, як читати англійською, залежить від усіх методів та їх комбінації. Починати ознайомлення хлопців із книгою та читанням можна за малюнками та барвистими картинками. Але, вашій дитині, рано чи пізно, доведеться допомогти у підготовці англійської: запам’ятати вимову звуків і вивчити найпопулярніші слова на згадку. Успіхів.