Навіщо вчити англійську

Зрозуміло, що, володіючи англійською, ви зможете впевненіше почуватися, подорожуючи закордоном. Але не будете ви витрачати час і гроші тільки на те, щоб сказати сакраментальне «How do you do?» у якомусь готелі (до речі, далеко не у всіх країнах Європи готелі укомплектовані англомовним персоналом).

То навіщо і кому насправді потрібно вивчати англійську мову?

IT-сфера

За підсумками 2016 року портал «HeadHunter Україна», експерти Українського аналітичного центру та фахівці провідних рекрутингових агенцій в один голос стверджують: пальму першості серед найбільш затребуваних професій в Україні вже кілька років поспіль утримують програмісти, розробники додатків, сисадміни та інші IT-спеціалісти. А згідно з дослідженням порталу rabota.ua, 26% вакансій у галузі інформаційних технологій вимагають впевненого знання англійської мови. Більше того, дані про запропоновану зарплату свідчать, що англомовний фахівець зможе отримувати вдвічі більше за свого «безмовного» колеги. Така ситуація пояснюється тим, що українські IT-фахівці часто працюють за принципом аутсорсингу на іноземних замовників, звідси потреба впевненого знання як розмовної англійської, так і спеціальних термінів.

Робота у великих/міжнародних компаніях

Англійська мова потрібна як у некомерційних організаціях, так і в комерційних структурах, особливо у сфері аудиту, консалтингу та аналітики. Близько третини вакансій у цих напрямках мають на увазі знання англійської на рівні не нижче середнього. Якщо ви вільно володієте англійською, то зможете претендувати на робочі місця із зарплатою в 1,5 рази вищою, ніж фахівці аналогічного профілю, але без знання мови. Мотивує? Про міжнародні компанії годі й казати: тут вільне володіння англійською відкриває цікаві перспективи поїздок по світу та роботи в іноземних офісах компанії. До речі, показово, що найчастіше спеціалістів із знанням англійської мови роботодавці шукають у Києві, Харкові, Одесі.

Проте фахівці з рекрутингу стверджують, що навіть невеликі компанії з іноземними постачальниками або перспективами реалізації продукції за кордоном охоче беруть на роботу офіс-менеджерів та секретарів зі знанням англійської, доплачуючи їм 20–30% окладу за економію на перекладачах.

Морські спеціальності

Так, це досить вузький напрямок для України та актуальний далеко не для всіх регіонів, але якщо ви все ж таки вирішили присвятити себе морській справі, то знання англійської стане перепусткою на високооплачувану роботу в іноземних компаніях. У 40% вакансій на морські спеціальності зазначено знання англійської не нижче середньої. До речі, для роботи на іноземних круїзних лайнерах нерідко набирають покоївок, офіціантів та інший обслуговуючий персонал – звичайно ж, із впевненим знанням англійської. Зарплати? Від 1000 $!

Туризм/Сфера послуг

Хоча туристична сфера зараз переживає не найкращі часи, і великого напливу іноземних туристів в Україну не спостерігається, готелі, ресторани, бюро подорожей, як і раніше, шукають персонал зі знанням англійської мови. Понад 30% вакансій містять вимогу володіння англійською на базовому рівні та вище, особливо якщо йдеться про менеджерів. До речі, таких вакансій особливо багато у Львівській області (19% від загальної кількості), де робляться серйозні кроки для залучення іноземних туристів. Ви маєте шанс отримувати на 2–5 тисяч гривень більше за своїх колег, якщо вкажете знання мови у своєму резюме.