Поради Допоможи собі сам!

Це гасло актуальне для багатьох сфер життя, знадобиться воно і у вивченні англійської мови. Незалежно від найкращих методик викладання фахівці сходяться в одному: чим більше ви практикуєтеся самостійно, тим кращих результатів досягаєте. Хоча б 30 хвилин щоденної самостійної практики на додаток до щотижневих курсів гарантують швидкий прогрес, а відповідний варіант домашньої роботи ви зможете підібрати самостійно.

Розмовляйте самі із собою

Звучить і виглядає трохи дивно, але ж ви збираєтеся якось подолати сумнозвісний мовний бар’єр? Так почніть із подолання власного збентеження від того, як ви «звучите» англійською мовою! Це корисний психологічний тренінг та відмінна мовна практика, адже ви можете промовляти будь-які ситуації – від співбесіди міжнародної компанії до побутової розмови з іноземним другом. Готуєте вечерю? Просто описуйте свої дії англійською: я беру, кладу, ріжу, наливаю і т.д. Гладите речі перед роботою? Вимкніть телевізор і розкажіть собі про плани на день. Застрягли у пробці? Ну, можна висловити все, що ви думаєте про дороги, інших водіїв та проблеми міської інфраструктури – тільки англійською! Насправді, навіть дуже зайнята людина може знайти 10–20 хвилин для такої практики, займаючись рутинними справами.

Підказка: Завжди тримайте під рукою словник, щоб перекласти на англійську «друшляк» або «цеглу».

Більше читайте

Ніякі суперсучасні методики навчання не скасовують старого доброго читання – одного з найефективніших способів поповнення словникового запасу. Але ніхто не змушує вас читати Шекспіра в оригіналі (хоча це корисно для загальнокультурного розвитку) читайте періодику. Спеціалісти особливо рекомендують читати цікаві англомовні блоги, американські та англійські газети та журнали, які доступні завдяки Інтернету.

Якщо ви вивчаєте англійську мову, щоб отримати роботу або підвищити свою кваліфікацію за певною спеціальністю, вибирайте галузеві видання або спеціалізовані блоги. Статті у галузевих журналах не лише допоможуть у освоєнні спеціальних термінів, а й познайомлять із найновішими тенденціями у вашій сфері діяльності (роботодавці цінують «просунутих» співробітників!).

Підказка: Матеріал для читання легко знайти в популярних соцмережах, але не у ВКонтакті або Однокласниках. Шукайте джерела в англомовних Facebook, Twitter, Google+, Tumblr або LiveJournal, тим більше, що ці популярні соцмережі надають практично безмежні можливості для розмовної практики.